مهم محمدرضا گلزار پردیس کوروش سلفی گرفتن

مهم: محمدرضا گلزار پردیس کوروش سلفی گرفتن سینمایی مراسم ها دختران استقبال جمعیت

گت بلاگز اخبار اجتماعی عمق برف پایتخت کشور عزیزمان ایران در بارش اخیر

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع شرکت هواشناسی با اشاره به بارش برف اخیر در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: عمق این بارش برف ۲۳ سانت ثبت شده است است. 

عمق برف پایتخت کشور عزیزمان ایران در بارش اخیر

عمق برف پایتخت کشور عزیزمان ایران در بارش اخیر

عبارات مهم : ایران

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی با اشاره به بارش برف اخیر در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: عمق این بارش برف ۲۳ سانت ثبت شده است هست.

به گزارش ایسنا شنبه هفته گذشته فعالیت سامانه بارشی در کشور باعث بارش برف در بسیاری از استان ها از جمله پایتخت کشور عزیزمان ایران شد. از آنجا که مدت هاست تهرانی ها چنین برفی را تجربه نکرده بودند بررسی میزان عمق برف به یک پرسش مهم تبدیل شد. در این باره، احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آمارهای ایستگاه مهرآباد اظهار کرد: ایستگاه مهرآباد سابقه ثبت اطلاعات بارشی را طی ۶۰ سال گذشته دارد. بر اساس آمارهای این ایستگاه، آخرین عددی که از بیشترین عمق برف در پایتخت کشور عزیزمان ایران ثبت شده است ۴۰ سانتیمتر و مربوط به سال ۱۹۹۳ (۱۳۷۱) است.

عمق برف پایتخت کشور عزیزمان ایران در بارش اخیر

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس اطلاعات ثبت شده است در ایستگاه مهرآباد، طی بارش برف اخیر، عمق برف پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۳ سانتیمتر بود. در سال ۱۹۸۴ (۱۳۶۲) نیز بارش ۲۳ سانتیمتری در پایتخت کشور عزیزمان ایران ثبت شد.

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی با بیان اینکه عمق برف در فرودگاه امام خمینی نیز رصد شده است هست، گفت: عدد ثبت شده است از عمق برف در ایستگاه فرودگاه امام خمینی بالاتر از عدد ایستگاه مهرآباد است ولی چون این ایستگاه خیلی قدیمی نیست، سابقه آماری زیادی نیز ندارد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع شرکت هواشناسی با اشاره به بارش برف اخیر در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: عمق این بارش برف ۲۳ سانت ثبت شده است است. 

به گزارش ایسنا، شاهرخ فاتح – مدیر مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران شرکت هواشناسی – در مورد تاثیر سامانه بارشی اخیر در شرایط بارشی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: طی روزهای اخیر ۱۹ میلی متر به بارش پایتخت کشور عزیزمان ایران اضافه شد که این میزان زیاد کردن بارش، ۱۹ درصد نسبت به بلندمدت و ۱۳ درصد هم نسبت به سال گذشته اوضاع را بهتر کرده است.

وی تاکید کرد: از ابتدای مهر تا ۱۰ بهمن ماه (بعد از بارش برف)، استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ۴۳ میلی متر بارش دریافت کرد که نسبت به بلندمدت ۶۰ درصد و نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد کم کردن داشت.

واژه های کلیدی: ایران | ایستگاه | هواشناسی | سامانه بارشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz